DAĞÇAY Hakkında


Firmamız, çay sektöründen devlet tekelinin kalkması ile çay sanayisine üretici ve işletmeci  olarak 1988 yılında ( Çay sanayisinde ilk teşvik belgesi alan özel sektör üreticilerinden biri olarak) çayın ilk yetiştiği, ilk fabrikanın kurulduğu ve çay araştırma enstitünün bulunduğu Gündoğdu yöresinde kendi tesisini kurarak çay işleme ve paketleme sektörüne adım atmıştır.

Firmamız, çay sanayisinin  özel sektöre geçmesinden öncede yıllarca çay üreticisi olarak da hizmet vermiştir. Çay sanayisinin gelişmesinde ve ilerlemesinde önemli işlerin altına imza atmıştır. Tüm bu bilgi birikimleri ve sektör deneyimleri firmamızı çay sektöründe üretici, işletmeci ve satıcısı olarak bugünlere getirmiştir.

Firmamız çayın tarladan, işletmeye gelene kadar tüm evrelerinde kontrol yaparak üretim yaptırmaktadır. Ürün kalitesi ve niteliklerinin artmasında çay üreticisiyle ortak çalışmalar yapmaktadır. Ürünün verimliliği, toprağın kalitesi tamamen doğal ortamda kaliteli ve seçkin çay yetişmesi için üreticin bilinçli üretim yapması sağlanmaktadır.

Firmamız yöremizin kaliteli ve seçkin çaylarını titizlikle çay üreticisinden aldıktan sonra hiçbir katkı maddesi içermeyen tortusuz, berrak, rengi kırmızı ve açık parlak içimi hoş, tadı mükemmel durdukça bozulmayan çayları tam otomatik entegre tesislerinde el değmeden Türk Gıda Kodeksine uygun üretim yapmaktadır. Firmamız üretimde Ortodoks Sistemi      (otomatik soldurma, çift kıvırma, fermantasyon, fırınlama ve tasnif) kullanmaktadır. Firmamız üretimden, tüketime kadar her safhada müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kaliteli ürün yapma ve sunma prensipleri ile çalışmaktadır.